ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5164 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stíny ožijí naposledy

0 Redakce 28.11.2008

Cliff Richard dává dohromady svou starou kapelu The Shadows.  Příští rok odehraje spolu s Hankem Marvinem, Brucem Welchem a Brianem Bennettem kratší turné po Spojeném kálovství.

V roce 2009 oslaví londýnská kapela The Shadows padesáté výročí od svého založení. Skupina, jejíž hit Move It je považován za první rockandrollovou nahrávku ve Velké Británii, se proslavila především svými instrumentálními kompozicemi jako Apache, Wonderfull Land, Kon-Tiki, FBI či Frightened City. Mezi její největší hity patří také písně jako Living Doll nebo Travellin' Light.

Společně s Cliffem Richardem skupina účinkovala ve filmech jako Serious Charge (ještě pod jménem The Drifters, které záhy musela změnit, protože v Americe již existovala kapela stejného jména – pozn. red.), Expresso Bongo, Klub Mladých, Letní prázdniny, Báječný život, Co jsem našel, to je moje – nebo jako marionety ve filmu Gerryho Andersona Thunderbirds Are GO.

Klasická sestava jedné z nejstarších britských rockových kapel se původně rozpadla v roce 1968. Richard šel dál cestou sólového umělce, zatímco kapela pokračovala bez něj. Dohromady se dali v letech 1978, 1984 a 1989-90 a odehráli spolu několik koncertů. Zhruba dvě desetiletí po svém posledním setkání se muzikanti začínají chystat na své turné na podzim příštího roku, které bude zahrnovat následujících jedenáct vystoupení:

London O2 Arena (25. a 26. září)
Nottingham Trent FM Arena (30. září)
Birmingham NIA (3. a 4. října)
Cardiff CIA (6. října)
Liverpool Echo Arena (7. října)
Glasgow SECC (9. října)
Newcastle Metro Radio Arena (12. října)
Sheffield Arena (14. října)
Manchester Evening News Arena (17. října)

Vstupenky na koncerty, které mají být poslední šanci spatřit pohromadě, budou v prodeji od neděle, 30. listopadu prostřednictvím www.seetickets.com