ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13879 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Steven Tyler chtěl do Led Zeppelin

0 Redakce 9.2.2010

Zpěvák Aerosmith Steven Tyler měl zájem zaujmout místo po zaneprázdněném Robertu Plantovi v britské skupině Led Zeppelin. Řekl to kytarista Aerosmith Joe Perry v rozhovoru pro magazín Classic Rock.

Podle něho se vokalista Aerosmith pokoušel v roce 2008 dostat do Led Zeppelin v době, kdy se psalo i hovořilo o reaktivaci kapely. Bránila jí v tom ale neochota Planta vzdát se svých tehdejších projektů, a tak se Tyler vypravil za členy Led Zeppelin Jimmym Pagem a Johnem Paulem Jonesem a absolvoval s nimi několik zkoušek. Skončilo to však fiaskem.

Když se nám Steven začal kvůli svým problémům z kapely pomalu vytrácet, volal různým lidem. Dozvěděl se při té příležitosti, že Led Zeppelin hledají nového zpěváka. Později jsem se od Page dozvěděl, že Steven ani neznal celou tvorbu Led Zeppelin. Spíš jej lákalo, že kapela chtěla nahrát úplně novou desku,“ řekl v rozhovoru Perry.

Dodal ještě, že to nebylo poprvé, co se něco takového v Aerosmith stalo. „Historie se opakuje. Už se nám to v minulosti přihodilo a nebylo to nic příjemného,“ uzavřel.

JŠp