ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8006 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Steven Spielberg začne brzy natáčet očekávaný snímek Lincoln

0 Redakce 4.10.2011

V příštích týdnech začne natáčení očekávaného filmu Lincoln režiséra Stevena Spielberga. V hlavní roli šestnáctého prezidenta Spojených států amerických Abrahama Lincolna se představí Daniel Day-Lewis. Scénář napsal Tony Kushner, který se již podílel na Spielbergově filmu Mnichov.

Děj snímku, který vznikl na motivy knihy Team of Rivals autorky Doris Kearns Goodwin, se odehrává předevšim ve virginském Richmondu. Zaměří se pouze na poslední měsíce Lincolnova života, který ukončily výstřely z pistole Johna Wilkese Bootha v lóži Fordova divadla. "Lincoln nebude filmem o válce. Ale vyhnout se scénám z občanské války není možně, chceme-li zůstat co nejvíce věrni historickému pozadí. Zaměřit se ale chceme hlavně na všechnu tu skvělou práci, kterou prezident v posledních měsících odvedl," uvedl Spielberg.

Prezident Lincoln se velkou měrou zasloužil o zrušení otroctví a stál v čele země v nejtemnějším období amerických dějin během občanské války Severu proti Jihu.  V rámci snahy o co největší politickou neutralitu bude snímek uveden do kin příští rok až po prezidentských volbách.
Režisér Spielberg tento rok dokončil snímek Tintinovo dobrodružství: Tajemství jednorožce, který vznikl podle série knih Tintinova dobrodružství, a válečný film War Horse s hudbou Johna Williamse a Jeremy Irvinem v hlavní roli.

rwi