ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 10511 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Steve Jones ze Sex Pistols pokáral kolegu Glena Matlocka

0 Redakce 2.1.2012

Steve Jones, kytarista britské punkrockové skupiny Sex Pistols, usoudil, že už bylo dost slov chvály na adresu bývalého spoluhráče Glena Matlocka. Dorazila jej pochvala, kterou nedávno zveřejnil magazín Hustler. Rozhodl se proto říct i svůj názor.

V první řadě soudí, že Matlock byl máminým mazánkem ze střední sociální třídy. Také prý není tak docela pravda, že Matlock byl spoluautorem většiny písniček Sex Pistols. Podle Jonese byl sice spoluzakladatelem kapely, ale poměrně záhy jej u baskytary nahradil Sid Vicious, který do charakteru skupiny pasoval mnohem lépe.

Je pravda, že všechny naše slavné písničky jsme napsali v době, kdy byl Glen ještě v kapele. Ale jestli jde o skupinovou chemii, tu vytvářel Sid. Pokud jde o Glena, byl to spíš takový onanista,“ tvrdí Jones.

Poté Jones poodhalil tajemství nenávisti, kterou Matlock choval ke zpěvákovi Johnny Rottenovi. „Celou dobu říká, že byl spoluautorem našich nejslavnějších skladeb. Přitom ale tvrdí, že se mu nikdy nelíbily jejich texty. Podle mě to je prostě tak, že jeho matka nemá Rottena ráda a on to po ní papouškuje. Je to takový mámin mazánek ze střední třídy,“ vysvětlil.

Matlock z kapely odešel v roce 1977. Nahradil ho Sid Vicious, který o dva roky později zemřel.

JŠp