ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14206 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stereolab si dávají přestávku

0 Redakce 7.4.2009

Jedna z nejvlivnějších skupin alternativní scény, navazující na krautrock a různorodé žánry od filmové hudby přes bossa novu, odchází na zasloužený a blíže nespecifikovaný odpočinek.

Jak s nadsázkou píše na jejich oficiálním webu manažer Martin Pike: „Jelikož jsme se nedávno dostali s albem Emperor Tomato Ketchup na 51. místo v žebříčku 100 nejlepších indie rockových alb všech dob podle Amazonu, máme pocit, že naše práce je  v současné době hotová.“ Dále se omluvil za to, že byla kapela nucena ukončit poslední dva plánované koncerty a dodává, že se neplánuje žádné nahrávání dalších písní. Na svém labelu Duophonic však ještě vydají album Chemical Chords 2, které navazuje na desku Chemical Chords z roku 2008. Půjde o písně, které se na předchozí desku nevešly. Jak zmiňuje Martin Pike, plánují pokračování kompilační řady Switched On a nové vydání své diskografie v remasterované podobě.

Pravděpodobně tedy nejde o rozpad skupiny. Jak lapidárně říká manažer: „Nějakou dobu Stereolab nevydají žádný nový materiál.“ Skupina si po téměř dvacetileté práci odpočinek jistě zaslouží. Jen doufejme, že to opravdu ještě není na věčné časy.

MV


Stereolab: Cybele´s Reverie, 1996