ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4506 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Štěpánka Pučálková zazpívá celému světu z obýváku britské hvězdy Daniela Hopea

0 jsk 23.2.2021

Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková zazpívá přímo z obýváku hvězdného britského houslisty Daniela Hopea. Stane se tak v sobotu 27. února v rámci unikátního projektu Europe@Home, kdy si držitel Evropské kulturní ceny zve hosty z celé Evropy, aby reprezentovali hudební umění své země. V době koronavirové pandemie tak přiblíží přímo ve svém berlínském obývacím pokoji hudbu celé Evropy prostřednictvím přímého přenosu. Pučálková zazpívá cyklus Cikánských písní Antonína Dvořáka a výběr z Šestero písní milostných Petra Ebena.

„S Danielem jsem se setkala již během vystoupení na vánočním koncertě v drážďanském Frauenkirche v roce 2018. Proto pro mě bylo potěšením, že na mě nezapomněl a přizval mě do svého projektu, abych reprezentovala Českou republiku. Moc si toho vážím. Abych se tohoto projektu mohla vůbec účastnit, musela jsem z důvodu uzavření hranic odjet do Německa dříve, než jsem původně plánovala,“ říká Štěpánka Pučálková, držitelka ceny ředitele Národního divadla a členka souboru drážďanské Semperovy opery.

Daniel Hope, který se loni v září představil na speciální plovoucí scéně na Vltavě v Praze, si vybral českou mezzosopranistku, aby společně s dalšími sedmadvaceti zástupci zemí Evropské unie zprostředkovala atmosféru České republiky, její historie a hudby celé Evropě prostřednictvím televize ARTE. Cílem projektu je vždy od pátku do neděle během devíti týdnů vzkázat, že hudba není mrtvá a opět bude znít. Štěpánku Pučálkovou doprovodí Daniel Hope na housle spolu s americkým klavíristou Kunalem Lahirym v sobotu 27. února 2021.

(foto: Ilona Sochorová)