ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14032 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Štěpánka Pučálková zahájí po boku Václava Hudečka Zlatou Prahu

0 jsk 22.9.2021

Mezzosopranistka Štěpánka Pučálková zahájí ve středu Mezinárodní televizní festival Zlatá Praha. Slavnostního večera osmapadesátého ročníku se ujme legendární houslový virtuóz Václav Hudeček. Ten si přizval jako jednoho z hostů právě českou pěvkyni, která reprezentuje naši republiku především v zahraničí. Držitelka Ceny ředitele Národního divadla a nominantka na cenu Thálie, tak zahájí tento měsíc, již druhou prestižní akci klasické hudby v České republice.

Milovníci umění se mohou těšit na Štěpánku Pučálkovou po boku Václava Hudečka v Rossiniho árii Una voce poco fa z opery Lazebník Sevillský.

„Na Zlatou Prahu se již velmi těším a jedním z důvodů proč tomu tak je, je skutečnost, že jsem již v minulých letech měla na tomto festivalu vystoupit, ale bohužel díky mé pracovní vytíženosti to nebylo časově možné. I proto jsem teď velmi ráda, že mě festival oslovil znovu a já konečně mohla nabídku přijmout. Velmi se také těším na vystoupení před živým publikem, což mi v době covidu velmi chybělo,“ říká Štěpánka Pučálková.

Václava Hudečka a jeho hosty doprovodí na Nové scéně Národního divadla v Praze orchestr Česká Sinfonietta. Zahajovací večer živě přenáší ve středu 22. září od 20.15 Česká televize na kulturním kanálu ČT Art.