ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5891 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Štěpán Urban, někdejší finalista SuperStar, vydává křehké minialbum

0 jsk 9.3.2021

Zpěvák a kytarista Štěpán Urban vydává minialbum Les Fleurs, kterým navazuje na intimní mód svých posledních singlů. „Rád bych EP prezentoval jako vztah. Od začátku až do konce. Vypráví o touze milovat a být milován,“ popisuje svoje nejnovější dílo Štěpán Urban. „První polovina je o naivitě a hledání citů, které člověk rád opětuje. Druhá část pak o pádu, který může nastat, pokud lásce nevěnujeme dost a sami se v ní ztrácíme.“

Zpěvák a autor hudby i textu v jedné osobě na skladbách spolupracoval s mladým producentem Vincentem Stránským. „Pracovali jsme u něj doma v pokojovém studiu. Neměli jsme v podstatě žádný referenční zvuk, od kterého bychom se chtěli takříkajíc odpíchnout. Vše jsme nechali až na proces nahrávání. Přinesl jsem texty a počáteční melodii a pak jsme tento materiál společně dotvářeli. Řídili jsme se pouze pocity a snahou vyprodukovat písně tak, aby zachytily co nejvíc emocí,“ popisuje pracovní proces a vznik písní Urban.

Na písni Bílé šaty se pěvecky i produkčně podílel Thom Artway. K titulní skladbě pak Urban přizval hudebníka Františka Brůžu. Posledním ze spolupracovníků, který zanechal znatelný otisk na minialbu, byl Oliver William Quinn, jenž nahrál kytary do skladby Jiná místa a také vytvořil grafiku EP souznící s jeho názvem, obsahem a náladou.

„Většinu textů jsem napsal na jaře minulého roku, proto i ten název. Také samotná energie skladeb mi připomíná jarní louky v době rozkvětu,“ přemítá Urban.

(foto: Šimon Lovecký)