ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 8551 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Štefan Margita vydává album s lidovými písněmi

0 jsk 13.10.2023

Vystoupení Štefana Margity na poctě Karlu Gottovi v O2 areně v Praze bylo zajímavé. Slovenskou lidovku Išel Macek do Malacek zazpíval s takovou vervou, že si okamžitě na svou stranu získal publikum. To byl impuls, který ho přiměl k tomu, aby se vrátil ke kořenům a natočil album plné lidových písní. Album se jmenuje Štefan Margita – Rež, rež, rež – lidové písně. Vyjde již 27. října u Supraphonu na CD, LP desce i digitálně.

Na jaře příštího roku se Štefan Margita vydá na speciální stejnojmenné koncertní turné, kde album představí ve spojení se symfonickými orchestry.

Na začátku byl plán, že Štefan Margita nahraje své druhé vánoční album, na které se již po úspěchu platinovou deskou oceněného alba X MAS (vyšlo 2016) pečlivě připravoval. Po jeho vystoupení s lidovou písničkou Išel Macek, do Malacek na koncertní poctě Karlu Gottovi v O2 aréně se však plány změnili. Diváky svojí temperamentní a osobitou interpretací této oblíbené slovenské lidovky natolik strhl, že nabídka vydavatelství Supraphon, aby nahrál celé album s lidovými písněmi byla pochopitelná.

Štefan Margita na albu Rež, rež, rež propojil nejen očekávatelné slovenské, ale také ty moravské a české lidovky do podoby parádního zpívání v aranžích pro symfonický orchestr a instrumentální sólisty. Filmová filharmonie s dirigentkou Alenou Hron, cimbalista Josef Fečo a houslista Ivan Herák pod vedením klávesisty a producenta Daniela Hádla zpěvákovi nabídli znamenitou podporu při hledání nejvhodnějšího podání většinou slavných a známých písní. Kromě té titulní tu posluchači najdou jedenáct tutovek i překvapení, oslavujících lidové předlohy, nechávajících vyniknout Margitův světově uznávaný operní tenor a přinášejících potěšení všem posluchačům hudby bez žánrových omezení.

(foto: Lenka Hatašová)