ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4888 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Static-X: Velký dík fanouškům

0 Redakce 31.1.2009

Wayne Static, frontman losangeleského metalového kvarteta Static-X oznámil, že jeho kapela dokončila práce na svém novém albu Cult of Static.

S nadšením vám sděluji, že naše nové CD vyjde 17. března,” stojí v oficiálním prohlášení Statica. „Začal jsem materiál psát před rokem – v lednu 2008, hned jak jsem se vrátil domů z dlouhého turné k albu Cannibal. Poslední rok proběhl pro mě jako v mlze; byl jsem hrozně zaneprázdněny, rozervaný mezi psaním a nahrávaným nového alba a vydáním DVD Cannibal Killers Live (materiál byl natočený během vystoupení Static-X ve Spokaneu, Washington, 2. července 2007, těsně po vydání posledního studiového alba Cannibal, a byl uveden na trh 14. října 2008 se štítkem Reprise Records – pozn. red.). Jsem přesvědčen o tom, že se nová nahrávka bude vám všem moc líbit. Je na ní všechno, co očekávate od Static-X… a něco navíc. Je to naše nejepičtější deska, má ten nejničivější kytarový sound, jaký se mi kdy podařilo dosáhnout, a hraje na ní dokonce i Dave Mustaine z Megadeth, který nahrál sólo k nové verzi písně Lunatic (původně zahrnuté jen do soundtracku k filmu Punisher: War Zone – pozn. red.). Deska je jednoznačně temnější než Cannibal a je na ní také víc syntetizátorů… Tony, Koichi, Nick a já jsme do nahrávání této desky dali ze sebe všechno. Říkám to s plným vědomím toho, že deset let po vydání svého prvního alba Wisconsin Death Trip, tato kapela je pořád velkou moc díky vám všem! A slovo „cult“ v titulu by se nemělo dávcat do souvislosti s žádným náboženstvím. Chceme tím jen vyjádřit svou poklonu a velký dík každému, kdo nás během těchto let podporoval.“

K podpoře své novinky se Static-X v dubnu vypraví na turné po Spojených státech. O tom, jestli a případně kdy by se trasa mohla přesunout do Evropy, se zatím nemluví.