ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29316 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Startuje cirkusová Letní Letná

0 Redakce 15.8.2018

Ve středu 15. srpna odstartuje 15. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Festival v Letenských sadech setrvá až do neděle 2. září a v průběhu tří týdnů představí špičkové zahraniční soubory, přehlídku domácí novocirkusové scény, celou řadu premiér, unikátní projekty, open-air představení i bohatý program pro děti.

První den slavnostně otevře ve 20.30 hodin narozeninový open air, který je přístupný zdarma. Nese název De Nova Stella, neboli nová hvězda, a je inspirován dílem astronoma Tycha de Brahe. Více než 30 artistů ze souborů jako jsou La Putyka, Losers Cirque Company, Bratři v tricku, Holektiv, Squadra Sua, Circo Frico či Cahin Caha se sešlo pod vedením amerického režiséra Daniela Gulka a společně předvedou návštěvníkům, co to je nový cirkus. O živou hudbu se postará kapera Tygroo. Představení bude uvedeno dvakrát, ve středu 15. a ve čtvrtek 16. srpna.

Je již tradicí, že festival Letní Letná věnuje denní čas naplno dětem. I letos je každý den od pátku 17. 8. od 11 hodin připraven pestrý program pro děti všech věkových kategorií, který malým divákům nabídne pestrobarevný svět, plný pohádek a příběhů, překvapení, kouzel, hudby a pohybu.