ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23455 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Start filmu Grandhotel Budapešť na festivalu Berlinale se vydařil

0 Richard Winter 10.2.2014

Start snímku Grandhotel Budapešť, který byl uveden na právě probíhajícím festivalu Berlinale, se podle jeho tvůrců v čele s americkým režisérem, scenáristou a producentem Wesem Andersonem vydařil. Na internetu má film průměrné hodnocení 87 procent, na což Jeff Goldblum, který v něm ztvárnil advokáta a správce dědictví, reagoval slovy, že cokoliv pod sto procent je málo.

Grandhotel Budapešť vznikl v britsko-německé koprodukci. Ve hvězdně obsazeném příběhu zarámovaném do období mezi dvěma světovými válkami hrají Ralph Fiennes, Fahrid Murray Abraham, Edward Norton, Jude Law, Owen Wilson, Tilda Swintonová, Adrien Brody, Harvey Keitel, Toni Revolori, Saoirse Ronanová a Jeff Goldblum. V české distribuci se snímek objeví od 13. března.

Příběh se odehrává ve fiktivní alpské zemi Zubrowka. Jeho hrdinou je upjatý majordomus luxusního hotelu pan Gustave (Ralph Fiennes). Když mu vděčná zákaznice odkáže vzácný obraz a vzápětí zemře, nejenže závratně zbohatne, ale stane se trnem v oku pozůstalých a cílem nájemného vraha. Obstát mu pomáhá osobní šarm a pákistánský pikolík (Toni Revolori), z něhož chce vychovat svého nástupce.

Žánrově se snímek pohybuje mezi akční komedií, dramatem, romancí, detektivkou a groteskou. To vše ve svižném rytmu, s prvky černého humoru a za hudebního doprovodu i ruského balalajkového orchestru. Ten se rozezní při závěrečných titulcích, kdy v rohu plátna tančí animovaný ruský kozák.