ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5568 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Stanice BBC Radio 2 vybrala soundtrack “moderní britské kultury”

0 Petr Hašek 3.9.2012

Britská rozhlasová stanice BBC Radio 2 vybrala hity, které podle ní představují “soundtrack moderní britské kultury”.

Do výběru se mimo jiné dostaly písně od Beatles, Sex Pistols i Amy Winehouseové. BBC zatím zveřejnila jen první desítku písní z žebříčku, který má zahrnovat 50 nahrávek a který bude celý zveřejněn ještě tento rok.

Příští rok pak rozhlasová stanice odvysílá seriál The People’s Songs, jehož každý jednohodinový díl se bude věnovat jednomu hitu a jeho kulturnímu významu. Podle moderátora pořadu Stuarta Maconieho nepůjde o “suché, akademické dějiny rocku”.

“Toto jsou písně, které lidé poslouchali, smáli se s nimi, milovali je a pracovali při nich, a také při nich odmítali pracovat a tancovali na ně,” uvedl Maconie. Nejstarší skladbou ve výběru je válečný hit We’ll Meet Again od Very Lynnové, nejnovějším Rehab Amy Winehouseové.

Ve výběru jsou dále například skladba Je T’Aime… Moi Non Plus Serge Gainsbourga, který údajně připomíná změnu přístupu Britů k sexu. Nechybí God Save the Queen od Sex Pistols považovaná za vrchol punku, Two Tribes od Frankie Goes To Hollywood zase připomíná hrozbu jaderných zbraní. Z tvorby legendárních Beatles místo v první desítce zaujal hit She Loves You.

rwi