ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5488 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Štáb seriálu Ulice natáčel v nádherném exteriéru

0 jsk 6.7.2023

Seriál Ulice vypráví své příběhy na TV Nova již osmnáct let. Většinou se odehrávají v prostředích, která jsou divákům důvěrně známá. Čas od času ale scenáristé vymyslí zpestření v podobě děje v nejrůznějších exteriérech.

Na jaře vyslali do lesa Hynka se Šimonem a jejich zachránce, po prázdninové pauze si užijí dobrodružství v divočině Lumír a jeho blízcí. Jak probíhalo natáčení? Kam se štáb vypravil tentokrát? Jaká to mělo úskalí? A na co se mohou fanoušci Ulice těšit?

Osmnáctá sezona seriálu Ulice je za námi, na nové díly si diváci budou muset ještě chvíli počkat. Seriál má nyní prázdninovou pauzu ve vysílání, což však neznamená, že si všichni užívají zaslouženého volna. V postprodukci seriálu je stále živo, protože se tam nyní dokončují díly natáčené před prázdninami. A nebylo to ledajaké natáčení. Štáb Ulice se kromě jiného vypravil opět do exteriéru.

Právě tato nová prostředí jsou pro všechny vítaným osvěžením, pomyslnou třešničkou na dortu. Například loňský vánoční díl s Knoblochovými se natáčel přímo v Kašperských Horách. S Magdou a spol. se jelo před dvěma lety lézt na skály do Českého ráje. Dobrodružství malého Františka, Emy a jejich blízkých i přátel se před patnácti lety točilo na hradu Český Šternberk. Muškařit a rybařit se vyráží s Vlastimilem Peškem a jeho blízkými hlavně na Sázavu… Výčet lokalit je už docela dlouhý a zdaleka nekončí.

Před létem se rozšířil o další nádherné místo, která leží v Plzeňském kraji. Tentokrát se jedná o samotu, na níž se odehraje velké dobrodružství, jež přinese nová, už devatenáctá sezona seriálu.

O tom, že o dobrodružství nebyla nouze ani při přípravách tohoto natáčení, svědčí slova vedoucí produkce seriálu Ulice Barbory Chaloupecké: „Prostředí, ve kterém se natáčelo, bylo nádherné. Ale najít ho, to byl docela oříšek. Hledat jsme ho začali přibližně půl roku před natáčením. Než jsme objevili lokalitu, která by splnila požadavky scenáristů, chvíli trvalo. Jenže vyhráno jsme ještě neměli. Když jsme tu byli asi dva měsíce před samotným natáčením na obhlídkách, zjistili jsme, že běžnými auty se člověk až na místo nedostane kvůli náročnému terénu. Proto bylo zapotřebí zajistit dostatek vozů s pohonem na čtyři kola. A nedej bože, kdyby tehdy začalo pršet. V záloze jsme měli domluveny i traktory a jeřáby, aby nám technika neuvízla v bahně někde v půli cesty.“

„Pro štáb je natáčení v exteriéru vždy výzvou i příjemným zpestřením. Občas si připadáme jako na výletě, občas se docela zapotíme, když musíme rychle vyřešit nějaký nečekaný technický problém. Ale pokaždé pak na takové natáčení všichni rádi vzpomínáme, přestože to jsou někdy docela nervy,“ přiznává se smíchem producentka seriálu Ulice Jana Maršíková.

Tagy: ,