ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28243 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Album Zemětřesení slaví pětadvacet let

0 Redakce 24.4.2018

Zemětřesení byla v roce 1993 senzace, která notně zahýbala zdejší rockovou a metalovou scénou, dnes legenda, která letos slaví už čtvrtstoletí existence.

A právě při té příležitosti se album, které je poctou prvnímu českému hardrockovému zpěvákovi Jiřímu Schelingerovi (na snímku) od vítězů ankety Černá vrána 1992, tedy zpěváka Aleše Brichty, kytaristy Miloše Dodo Doležala, baskytaristy Vlasty Henycha a bubeníka Štěpána Smetáčka, dočká 4. května reedice v novém remasteru a s dvěma bonusy nazpívanými Milanem Schelingerem.

„Vše vzniklo rychle a jednoduše, fanoušci nás dali dohromady anketou jako superskupinu a my jsme je chtěli potěšit. Nebyl čas skládat nový společný repertoár, protože jsme v té době byli všichni aktivní ve svých projektech. Diskuzí jsme došli k nedokončenému albu Jirky Schellingera Zemětřesení. Vše do sebe zapadlo, vše mělo smysl a je to vidět i po těch 25 letech,” vzpomíná na vznik projektu Miloš ‘Dodo’ Doležal.

“Byla to úžasná a úplně jiná doba. Byli jsme každý zvlášť na svém vrcholu popularity. Album dosáhlo na úspěšný prodej a o turné byl velký zájem. Fanoušci se postarali o krásnou atmosféru. Myslím, že jsme Schelingerův odkaz důstojně připoměli a moc nás to bavilo dělat,“ dodává Vlasta Henych.

(foto: Otto Dlabola)