ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6769 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sraz trabantů a polských fiatů předznamenal premiéru dokumentu

0 Richard Winter 10.3.2014

Sraz trabantů a polských fiatů o víkendu na pražské Letné předznamenal premiéru dokumentu Trabantem až na konec světa, který bude do tuzemských kin film uveden 13. března. Do Prahy se sjelo několik stovek fanoušků trabantů a polských fiatů na speciální projekci, která se uskutečnila v kině Oko.

O promítání filmu se fanoušci trabantů dozvěděli hlavně ze sociální sítě Facebook a řekli si o něm mezi sebou. Projekce za účasti režiséra Dana Přibáně uskuteční do 22. března také v Hradci Králové, Děčíně, Brně, Českých Budějovicích a Jablonci nad Nisou.
Na Letné byl k vidění také trabant Egu, kterým režisér a vedoucí jihoamerické výpravyPřibáň projel čtyři kontinenty.

“Z více než tří milionů vyrobených trabantů je Egu jediný, který dvakrát přejel rovník. Mimo Evropu najel 56.000 kilometrů,” uvedl. Jeho trabant je tak podle něj nejzcestovalejším dvoutaktem na světě.

Trasu přes Jižní Ameriku Pribáňova skupina jela se dvěma trabanty, polským fiatem a jawou z roku 1957. Na cestě dlouhé přes 21.000 kilometrů od Guyany až po radarovou stanici Moat na nejjižnějším výběžku kontinentu strávili víc než čtyři měsíce. Film je podle Pribáně road movie v nejryzejší podobě.

Snímek Trabantem až na konec světa navazuje na předcházející úspěšný snímek stejné party Trabantem napříč Afrikou, který je na portálu csfd.cz třetím nejlépe hodnoceným českým filmem posledních deseti let. Ještě před Afrikou a Jižní Amerikou projel Přibáň trabantem Hedvábnou stezku a zdolal při tom pouště střední Asie.