ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14082 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Společnost CME, vlastník Novy, kupuje Bontonfilm

0 Redakce 30.3.2011

Mediální společnost Central European Media Enterprises Ltd., která vlastní mj. českou TV Nova, oznámila, že její dceřiná společnost CME Media Pro B.V. uzavřela kupní smlouvu s přidruženou společností  společnosti Bancroft Private Equity, LLP o odkupu 100% akcií společnosti Bontonfilm od společnosti Bancroft a minoritních akcionářů. CME očekává, že koupě se uskuteční do konce druhého čtvrtletí letošního roku.

„Akvizice Bontonfilmu naplňuje strategii CME posílit její pozici jedné z největších vertikálně integrovaných mediálních společností ve střední a východní Evropě, zabývající se výrobou a distribucí audiovizuálního obsahu pro kina, home entertainment, televizi a nová média,“ informovala média o důvodech koupě viceprezidentka CME Romana Wyllieová.

V roce 2010 Bontonfilm vykázal před auditem příjmy ve výši cca 37 mil. USD. Nemá žádné  zadlužení a kupní cena se skládá z počáteční  částky ve výši 11 mil. USD.

Podmínkou je hotovostní  zůstatek ve společnosti ve výši 36 mil. Kč. Další částka, momentálně odhadovaná na nejvýše 1,5 mil. USD, může být vyplacena prodejní straně v prosinci 2011.

Uzavření transakce podléhá  schválení Antimonopolním úřadem v České republice a splnění dalších běžných podmínek pro uzavření transakce.

JŠp