ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11579 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Společné turné Bittové, Dusilové a Načevy

0 jsk 22.3.2018

Po roce se na podium vrátí jeden z nejúspěšnějších projektů loňského roku, ve kterém se potkaly tři zpěvačky Iva Bittová (na snímku), Lenka Dusilová a Monika Načeva.

Když toto neobvyklé dámské trio ohlásilo čtyři koncerty na prosinec loňského roku, vzali fanoušci lístky útokem. Koncerty byly vyprodány v řádu hodin, nejvýše dnů. Spoj ení tří zpěvaček, kdy každá patří do jiného žánru, bylo tak neobvyklé, že ani samy protagonistky nevěděly, zda v společném koncertování budou pokračovat.

Publikum však bylo nadšeno komorní atmosférou koncertů, kdy dámy rozehrály svoje společné party každá tím, co je jí vlastním. Vznikla tak hudba, která překvapila všechny propojením žánrů a různých hudebních oblastí ve velice působivý celek. Zpěvačky si vzájemně umělecky i lidsky doslova káply do noty, a rozhodnutí koncerty opět zopakovat přišlo zcela přirozeně.

Nejprve se trio představí na jediném letním festivalu, a to 25. 8. na Festivalu nepopulární hudby Eurotrialog Mikulov. Na podzim se dámy znovu sejdou ve zkušebně, aby celý projekt opět hudebně posunuly dál, a na listopadových koncertech překvapily zase něčím novým.

Iva Bittová se etablovala na světové hudební scéně mezi nejžádanější hudebníky alternativní scény, o Lence Dusilové se mluví jako o jedné z nejlepších zpěvaček české hudby, zatímco Monika Načeva kráčí vlastní cestou fúzí žánrů od šansonu po techno.

Všechny tři zpěvačky vydávají velice ceněná alba. Ač každá pochází z jiného hudebního prostředí, nalezly v tomto neobvyklém triu společný hudební jazyk. Hudební program zazní v listopadu na sedmi koncertech. V plánu je také vydání hudebního alba a videa, natočeného na loňských koncertech.

Vzhledem k dlouholetým plánům Ivy Bittové nelze případné další koncerty očekávat dříve, než v roce 2020.

Bittová/Dusilová/Načeva: Spolu
25. 8. Mikulov Eurotrialog Festival
23. 11. České Budějovice, KD Vltava
24. 11. Pardubice, KD Hronovická
26. 11. Brno, Sono centrum
27. 11. Ostrava, Evangelický kostel
28. 11. Praha, Palác Akropolis
29. 11. Praha, Palác Akropolis
30. 11. Jablonec nad Nisou, Eurocentrum