ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5040 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Společné album Johna Legenda a The Roots vyjde v září

0 Redakce 27.8.2010

Nové album amerického zpěváka Johna Legenda, vlastním jménem Johna Stephense, a skupiny The Roots vyjde 20. září a bude obsahovat upravené skladby z 60. a 70. let. Inspirováni posledními americkými prezidentskými volbami v roce 2008 cítili John Legend i hiphopová kapela The Roots potřebu udělat něco víc. 

Z původního plánu vydat pouze singl brzy sešlo a vzniklo vášnivé album představující změnu, naději a aktivismus. Deska nazvaná Wake Up! nepoukazuje pouze na okamžik a událost voleb, ale zaměřuje se na problémy v širším společenském měřítku, nezávislém na politice.

Výsledné album se skládá z jedenácti skladeb obsahujících stopy gospelu, rocku i reggae a prokazujících také vliv hip-hopu. „Ty písně zní v současnosti aktuálně,“ říká Legend. „U většiny z nich není třeba měnit ani slovo. Wake Up Everybody, první singl alba, na kterém se podílela Melanie Fiona a Common, je starý čtyři sloky. První sloka je obecné prohlášení, druhá je o vzdělání, třetí o zdravotní péči a čtvrtá o zlepšování životního prostředí. Nebylo třeba dělat žádné úpravy či změny.“

Spolupráce Johna Legenda s The Roots se zdá být logická a ideální. Je trochu s podivem, že nespolupracovali již dříve. Legend je šestinásobným držitelem ceny Grammy, všechna jeho tři alba se dostala na první příčku R&B hitparády Billboardu a on sám spolupracoval s takovými umělci jako jsou Kanye West, Jay-Z, Alicia Keys či The Black Eyed Peas.

The Roots – v současnosti k vidění každou noc coby neobyčejně všestranná kapela v pořadu Late Night with Jimmy Fallon – vydali již devět studiových alb a podařilo se jim redefinovat vztah mezi živými hudebními nástroji a hip-hopem.

tz