ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24285 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Spisovatelé pomáhají dětem

0 jsk 5.3.2021

UNICEF ve spolupráci s knihkupectvím Luxor oslovil české spisovatele a osobnosti, aby věnovali své knihy do charitativní aukce Tajný dopis čtenáři. Dražba knih probíhá od 3. do 21. března na webu aukceunicef.cz.

Součástí každé vlastnoručně podepsané knihy je také osobní dopis určený pouze pro čtenáře, který si knihu vydraží. Mezi 22 hodnotnými literárními díly jsou například knížky od spisovatelů Michala Viewegha, Patrika Hartla, Arnošta Goldflama, Báry Nesvadbové, Aleny Mornštajnové, psychiatra Radkina Honzáka, novináře Erika Taberyho, režiséra Václava Marhoula nebo ekonoma Tomáše Sedláčka.

„Máme velkou radost, že se v aukci sešlo tolik zajímavých publikací. Vyvolávací cena knihy je 272 Kč, což je částka, za kterou UNICEF zajistí kompletní školní výbavu pro jedno dítě,“ uvedla ředitelka české pobočky UNICEF Pavla Gomba. „Věřím, že každého z úspěšných dražitelů potěší jak podepsaná kniha a osobní dopis oblíbeného autora, tak vědomí, že výtěžek pomůže ke vzdělání dětem, na jejichž budoucnost tvrdě dopadá současná pandemie.“

Tagy: , ,