ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5511 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Špionážní thriller Nejhledanější muž vychází v novém filmovém přebalu

0 Richard Winter 12.8.2014

Strhující příběh světoznámého autora špionážních thrillerů Johna le Carrého s názvem Nejhledanější muž vychází ve vydavatelství Mladá fronta v novém vydání s filmovou obálkou. Do tuzemských kin dorazí stejnojmenný snímek, ve kterém si svou poslední roli zahrál oskarový herec Philip Seymour Hoffman, již začátkem září. Kniha s novým přebalem bude v prodeji od 26. srpna.

V knize uprostřed noci propašují do Hamburku vyhladovělého mladého Rusa v dlouhém černém kabátě. V peněžence zavěšené na krku má uschovanou velkou částku peněz. Je to údajně horlivý muslim. Říká, že se jmenuje Issa. Annabel, idealistická mladá německá právnička, která se specializuje na lidská práva, se rozhodne zachránit Issu před deportací.Brzy pro ni přežití jejího klienta začne být důležitější než její vlastní kariéra nebo vlastní bezpečnost.

Při pátrání po záhadné Issově minulosti narazí na nevypočitatelného Tommyho Bruea, šedesátiletého potomka zakladatelů a majitelů upadající anglické banky se sídlem v Hamburku. Annabel, Issa a Brue uzavřou nepravděpodobné spojenectví. Soupeřící špehové z Německa, Anglie a Ameriky mezitím vycítí snadnou kořist ve válce proti terorismu a vrhají se na nevinné.

John le Carré, britský autor špionážních a politických románů, pracoval v 50. a 60. letech pro MI5 a MI6. Zfilmování se dočkalo hned několik jeho románů jako například Nepohodlný, Agent z Panamy či Jeden musí z kola ven. Nejhledanější muž je poutavé současné čtení z oblasti hranic Ruska a Čečenska a z Hamburku, místu pobytu teroristy Muhammada Atty.

Zachycuje hysterickou americkou snahu odhalit po 11. září každý další hrozící teroristický útok. V knize se odráží i autorova zkušenost se spoluprací s britskou tajnou službou.