ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6332 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Spinal Tap zpátky s novou deskou

0 Redakce 18.5.2009

Parodisté Spinal Tap připravili novinku Back From The Dead, která je vzkříšením po mlčení trvajícím od roku 1992. V případě téhle party není dlouhá pauza tak udivující. Vždyť pánové jsou spíš herci z pseudodokumentu This Is Spinal Tap (1984) než skuteční metalisté. Pětadvacetileté výročí a epidemie reunionů však očividně pohnuly i s fiktivními metalovými dinosaury. Ostatně členové téhle „kapely“ byli odjakživa také zruční muzikanti a písně z filmu jim mohla závidět kdejaká tehdejší hard rocková skupina.

Novinka bude obsahovat devatenáct skladeb. Hell Hole a Big Bottom zazněly ve filmu, stejně tak (Listen to the) Flower People, která má však tentokrát reggae kabát. Zazní tu ale i novější písně jako Warmer Than Hell nebo Rock ´n´Roll Nightmare. V roli hostů se objeví Phil Collen z Def Leppard, Steve Vai a další. Píseň Saucy Jack, kterou si ve filmu notuje jeden z členů a uvádí ji jako hit z chystaného muzikálu o Jacku Rozparovači, je dostupná ke stažení přes web kapely.

Spinal Tap stále chystají ohlašované „jednodenní světové turné“, které proběhne 30. června v londýnské Wembley aréně. Herci Shearer, Guest a McKean jsou v současné době na turné, během kterého sami za sebe hrají písně Spinal Tap a Folksmen (další jejich fiktivní skupina z filmu A Mighty Wind).

MV