ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11608 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Spinal Tap oznámili jednodenní světové turné

0 Redakce 9.4.2009

Metaloví recesisté Spinal Tap oznámili, že se dají dohromady při příležitosti velmi zvláštního světového turné. Bude spočívat v jednom vystoupení v Londýně.

Chtějí tak oslavit pětadvacáté výročí od vydání slavného pseudo dokumentu This Is Spinal Tap, lépe řečeno filmu parodujícího tehdejší nejen metalové kapely. Film z roku 1984 režíroval Rob Reiner a byl založen do velké míry na improvizaci herců. Věrně a zároveň velmi vtipně popisoval kariéru „kapely“, která začínala jako R&B formace s hitem Give Me Some Money, následovalo psychedelické období (s písněmi jako Listen to the Flower People) a konečně přerod v metalovou skupinu vyrážející na turné, kde se pokazí, co může. Ať už jde o záhadně umírající bubeníky nebo přítelkyni jednoho z členů, která si myslí, že rozumí rockové muzice. K filmu, který je i přes svůj humor do značné míry hudební, vyšel i stejnojmenný soundtrack. Svým významem se film řadí vedle komedie The Rutles, parodie na Beatles, jehož autorem je Eric Idle z Monty Pythons.

Koncert Spinal Tap se uskuteční v londýnské Wembley aréně 30. června. Kytarista Nigel Tuffnell se pokusil vysvětlit, co znamená ono jednodenní světové turné: „Pokud uskutečníme naše světové turné za jednu noc, tak to bude alespoň na tomhle světě.“ Kytarista David St Hubbins zase tvrdí, že show bude poctou „všem našim bubeníkům, kteří nás opustili“.

MV


Spinal Tap: Listen To The Flower People