ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 30807 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Spencer Elden zatím se žalobou na Nirvanu nepochodil

0 jsk 6.1.2022

Spencer Elden, který se jako nahé batole před třiceti lety objevil na obalu přelomového alba Nevermind od americké grungeové skupiny Nirvana, neuspěl u soudu se žalobou na formaci za sexuální využívání. Soud v Kalifornii případ zamítl z procedurálních důvodů s tím, že právnický tým Eldena zmeškal lhůtu k podání odporu proti prosincovému návrhu právníků Nirvany na zamítnutí případu. Eldenův tým má čas na opětovné podání žaloby do 13. ledna.

Předmětný obrázek se stal jedním z nejslavnějších obalů hudebních alb všech dob. Nevermind se dosud prodalo na třicet milionů kusů. Elden ani jeho zákonní zástupci však nikdy nepodepsali oprávnění k použití jakýchkoli jeho záběrů nebo jeho podobizny. Podle soudních dokumentů Elden za danou fotografii nikdy neobdržel finanční vyrovnání.

Dnes třicetiletý muž požaduje od každého z patnácti zažalovaných včetně pozůstalých bývalých členů kapely Davea Grohla a Krista Novoselica, jakož i od dědiců zesnulého zpěváka Kurta Cobaina a fotografa Kirka Weddlea, odškodné 150 tisíc dolarů.

Tagy: ,