ivermectina etico stromectol canada ivermectin pubchem ivermectin pills for humans amazon onde comprar ivermectina portugal dosis de ivermectina para piojos la ivermectina sirve para la sarna can humans take ivermectin horse wormer
ahead – 1220×100, 1200×100, 320×50
ahead – merici 1220×200

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6064 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Spálená křídla jsou rodinnou ságou o následování lidských snů

0 Richard Winter 20.2.2017

Vychází rodinná sága české autorky Karly Kubíkové o následování lidských snů. Hlavní hrdinka Anděla Brůmová v něm prožívá dětství za první světové války, v době bídy a hladu. Sňatkem sice unikne nenáviděné práci v továrně, ale „pozvednutí“ do vyšší třídy na malém městě ji nijak netěší.

Její největší touhou je hrát divadlo, ovšem ve svém přání nenalézá oporu ani u manžela. Anděla proto uteče ke kočovnému divadlu. Domů se vrací nemocná a ponížená… Jak se vypořádá se svým okolím a dcerami, které kdysi zklamala? Román české autorky Karly Kubíkové je rodinnou ságou zahrnující téměř celé dvacáté století a nastolující otázku, nakolik je následovat svůj sen správné a nakolik se jedná o sobectví.

Karla Kubíková vystudovala gymnázium a pedagogickou školu, pracovala jako učitelka a vychovatelka. Léta psala novely, povídky a scénáře “do šuplíku”. Publikovat začala poměrně pozdě – až když si uvědomila, že když ne teď, tak nikdy. Je manželkou, matkou a babičkou, která si ve volných chvílích pro radost píše. V roce 2007 debutovala románem Rafanda, o rok později vydala román Samoživitelka.

Komentáře