ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 15765 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Spálená křídla jsou rodinnou ságou o následování lidských snů

0 Richard Winter 20.2.2017

Vychází rodinná sága české autorky Karly Kubíkové o následování lidských snů. Hlavní hrdinka Anděla Brůmová v něm prožívá dětství za první světové války, v době bídy a hladu. Sňatkem sice unikne nenáviděné práci v továrně, ale „pozvednutí“ do vyšší třídy na malém městě ji nijak netěší.

Její největší touhou je hrát divadlo, ovšem ve svém přání nenalézá oporu ani u manžela. Anděla proto uteče ke kočovnému divadlu. Domů se vrací nemocná a ponížená… Jak se vypořádá se svým okolím a dcerami, které kdysi zklamala? Román české autorky Karly Kubíkové je rodinnou ságou zahrnující téměř celé dvacáté století a nastolující otázku, nakolik je následovat svůj sen správné a nakolik se jedná o sobectví.

Karla Kubíková vystudovala gymnázium a pedagogickou školu, pracovala jako učitelka a vychovatelka. Léta psala novely, povídky a scénáře “do šuplíku”. Publikovat začala poměrně pozdě – až když si uvědomila, že když ne teď, tak nikdy. Je manželkou, matkou a babičkou, která si ve volných chvílích pro radost píše. V roce 2007 debutovala románem Rafanda, o rok později vydala román Samoživitelka.