ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5831 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Soundgarden jsou zpět!!

0 Redakce 2.1.2010

Soundgarden, zejména v první polovině devadesátých let minulého století úspěšná kapela ze Seattlu, se vrací. Informace o tom se objevila na stránkách soundgardenworld.com, zatím jen v základní, skromné verzi.

Zpěvák Chris Cornell, který byl dosud na sólové dráze a také stál v čele skupiny Audioslave, na svém účtu Twitter napsal: „Rytíři Soundgarden jsou znovu na cestě!“

Bližší informace zatím nejsou známy, tudíž se neví, v jaké sestavě se kapela přihlásí a co všechno má v plánu, zda turné a album, nebo pro začátek pouze turné.

Dodejme, že Soundgardem přišli na svět v roce 1984. Za následujících třináct let existence vydali pět alb, z nich poslední – Down On The Upside – přišlo na trh v šestadevadesátém roce. Roku 1997 Soundgarden skončili.

Druhou etapu své existence mají před sebou. Potvrzeno je to i na stránkách kapely ve wikipedii. Poslední sestavu tvořili Chris Cornell (zpěv), Kim Thayil (kytara), Ben Shepherd (baskytara) a Matt Cameron (bicí). Podle wikipedie by měla být toto rovněž aktuální sestava.

JŠp