ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5910 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

SoundCzech/Czech Music Office podpoří českou hudbu venku i doma

0 jsk 13.9.2017

V dubnu došlo na základě požadavků reprezentantů hudebního sektoru a z iniciativy Institutu umění – Divadelního ústavu ke vzniku proexportní kanceláře SoundCzech/Czech Music Office na podporu české hudební scény a všech současných hudebních žánrů.

Za jejím vznikem stojí sami aktéři na poli českého hudebního sektoru. V roce 2015 proběhla schůzka s iniciátory této myšlenky, kteří vyjádřili důležitost vzniku organizace, která by reprezentovala českou hudební scénu v zahraničí a zároveň podpořila exportní aktivity s odkazem na zahraniční kolegy, kteří aktivity exportní kanceláře ve své zemi úspěšně využívají již několik let.

V březnu 2017 se uskutečnilo dvoukolové výběrové řízení na pozici vedoucího kanceláře. Na základě hodnocení výběrové komise bylo rozhodnuto, že se jím stane Márton Náray, který byl jedním z iniciátorů maďarské exportní hudební kanceláře Music Export Hungary a na mezinárodní hudební scéně se pohybuje již dvě desítky let. Ze členů výběrové komise byla následně jmenována první devítičlenná dramaturgická rada na funkční období do konce roku. Rolí SoundCzech/Czech Music Office bude především podpora české hudební scény lokálně i globálně.

Evropská unie je také na cestě oficiálně zařadit hudební sektor mezi evropské kreativní průmysly a od roku 2020 plánuje přímou podporu cílenou na růst hudebního průmyslu.