ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11063 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Soud určil termín zahájení procesu s hercem Billem Cosbym

0 jsk 12.9.2016

Soud v americkém státě Pennsylvania stanovil termín začátku procesu s hercem Billem Cosbym v případě údajného sexuálního napadení Andrey Constandové z roku 2004. Soudce Steven O’Neill rozhodl, že proces se začne 5. června 2017.

Populárního amerického komika obvinilo ze sexuálního obtěžování více než padesát žen, přičemž prokuratura žádá, aby třináct z nich svědčilo během zmíněného procesu. Tyto svědkyně by totiž mohly dokázat, že Cosbyho chování vykazuje znaky, které jsou shodné s obviněními Constandové. O’Neill však zatím nerozhodl, jestli těmto ženám umožní svědčit.

Constandová tvrdí, že jí Cosby v lednu 2004 u sebe doma dal do pití sedativa a následně ji sexuálně zneužil. Komik pak v roce 2005 pod přísahou vypověděl, že si v minulosti opatřil sedativa s úmyslem podat je ženám, se kterými chtěl mít sex, přičemž jednou z podmínek této výpovědi mělo být, že prokuratura nebude Cosbyho v této kauze stíhat.

Informace o zmíněné výpovědi však loni v červenci pronikly na veřejnost, což vedlo k tomu, že prokuratura znovu otevřela případ a následně Cosbyho obžalovala. Začátkem ledna Cosby požádal o zrušení obžaloby s tím, že tím prokuratura porušila podmínky zmíněné výpovědi. Soud však jeho žádost zamítl. Cosby následně zažaloval Constandovou za porušení mimosoudní dohody. Žalobu však později stáhl.

Tagy: