ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 25806 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Soubory na serveru Megaupload.com budou zřejmě smazány

0 Redakce 31.1.2012

Soubory, které uživatelé nahráli na server Megaupload.com, budou nejspíš smazány. Uskuteční se to zřejmě ještě tento týden, neboť o tento akt výrazně usilují američtí vyšetřovatelé, kteří argumentují zákonem o pirátském pořizování duchovního vlastnictví a jeho šíření. Právníci uvedeného serveru proti takové možnosti protestují.

Stránky Megaupload.com nechali předminulý týden zablokovat právě američtí vyšetřovatelé. Vydali současně zatykače na zakladatele služby Kima Schmitze a dalších šest lidí. Umožnili prý prostřednictvím svého média milionům lidí získat pirátské kopie filmů a hudby.

V pátek americké úřady daly pokyn dvěma hostingovým společnostem, u nichž si Megaupload pronajímal webový prostor, aby ve čtvrtek začaly mazat data od uživatelů Megauploadu. Zástupci firem Carpathia Hosting a Cogent Communications Group se zatím nevyjádřili, zda údaje na serveru skutečně odstraní.

Podle žaloby server Megaupload sdílením filmů a jiného chráněného obsahu způsobil majitelům práv škodu za půl miliardy dolarů. Vydělal tím údajně přes 175 milionů dolarů.

JŠp