ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 28083 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Soubor 420People jede dál

0 jsk 5.3.2021

Soubor současného tance 420People patří už třínáct let k tomu nejlepšímu, co česká taneční scéna nabízí. I období uprostřed celosvětové pandemické krize vnímá jako příležitost a hledá nové způsoby, jak se všemi stejně naladěnými lidmi sdílet vášeň pro tanec. Podle dobrých ohlasů se mu to opravdu daří.

„Současný tanec má potenciál promlouvat k širokému publiku právě pro svoji schopnost formulovat myšlenky a sdílet emoce prostřednictvím pohybu. A to je dobrá zpráva v dnešní složité situaci, kdy nefunguje spousta věcí, na které jsme byli zvyklí, a kdy ubylo mnoho příležitostí a důvodů k radosti,“ říká choreograf a tanečník Václav Kuneš, umělecký šéf souboru současného tance 420People.

Soubor 420People zastihla tahle zvláštní doba ve chvíli, kdy se umělci stěhovali do nového a vůbec prvního vlastního studia Maiselovka v centru Prahy.

„Bereme tuhle situaci jako příležitost a hledáme nové způsoby, jak společně s našimi příznivci sdílet naši vášeň pro tanec. Zatím nám studio slouží jako zkušebna a multifunkční prostor. Vysíláme odsud online lekce a v době pandemie jsme tady natočili hned tři taneční filmy: Ohně Stroje – Konkurz, Through Glass a Origi, na které jsme měli od diváků skvělé ohlasy. Objevili jsme způsob, jak sdílet naše workshopy a tvorbu s širokou veřejností. Důvod je zřejmý – chceme s našimi diváky zůstat stále v kontaktu, než se s nimi budeme moct znovu vidět v divadle,“ vysvětluje Václav Kuneš.

Tagy: