ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13591 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Sophie Ellis-Bextor přijede příští rok do Prahy

0 jsk 26.9.2023

O jejím největším hitu není pochyb, britská popová zpěvačka Sophie Ellis-Bextor ale rozhodně není hvězdičkou, která by se spokojeně vyhřívala ve slávě jednoho songu.

Autorka ikonického songu Murder on the Dancefloor letos vydala sedmou studiovou desku Hana, zahrála na hlavní scéně festivalu Glastonbury a album teď přijede premiérově představit do Prahy. Sophie Ellis-Bextor vystoupí v Paláci Akropolis 15. března 2024, vstupenky (690 korun) budou k dostání od pátku 29. září.

Album Hana svým jménem odkazuje k Japonsku a květům sakur a je třetí společnou deskou vzniklou v tandemu s hudebníkem Edem Harcourtem. Po deskách Wonderlust (inspirované východní Evropou) a Familia (na níž se vydala do Latinské Ameriky) se zpěvačka inspirovala cestami do východní Asie i tamní kulturou.

Poslední roky byly pro britskou hudebnici vůbec nejpilnější – během pandemie Ellis-Bextor udržovala blízký kontakt s fanoušky díky streamům Kitchen Disco (ve kterých vystupovali i její manžel a pět synů), nedávno vydala svou první kuchařku.