ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5787 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Snímky Poupata a Rodina je základ státu mají nejvíce nominací Cen české filmové kritiky

0 Redakce 20.12.2011

Filmový debut Poupata režiséra Zdeňka Jiráského a snímek Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka získaly po osmi nominacích na Ceny české filmové kritiky. Ceny české filmové kritiky, jimiž chtějí filmoví novináři a publicisté ocenit nejlepší kinematografické počiny roku 2011, budou vyhlášeny podruhé. Vítězové budou vyhlášeni 14. ledna v pražském klubu SaSaZu.

V počtu nominací skončily na dalších místech filmová adaptace kultovního komiksu Alois Nebel režiséra Tomáše Luňáka a snímek Nevinnost režiséra Jana Hřebejka – nominovány byly celkem v pěti kategoriích. Tři nominace má snímek Osmdesát dopisů Václava Kadrnky, dvě naděje na ocenění dostal Dům Zuzany Liové a jednu nominaci film Alice Nellis Perfect Days – I ženy mají své dny.

Na nejlepší dokument byly nominovány snímky Divadlo Svoboda společnosti Endorfilm režiséra Jakuba Hejny, Pod sluncem tma společnosti Hypermarket Film režiséra Martina Marečka a snímek dokumentaristy Víta Klusáka s názvem Vše pro dobro světa a Nošovic, který vznikl ve společnosti Hypermarket Film.

Seznam hlasujících čítá podle ní 58 filmových kritiků a publicistů. V prvním kole hlasovalo 51 lidí, což je 88 procent. Letos novináři posuzovali 25 hraných filmů, které měly letos distribuční premiéru a včas nahlásily její termín do databáze Unie filmových distributorů, a 21 filmů dokumentárních.

rwi