ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12758 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Smrtonosná past 5 bude mít premiéru 14. února 2013, v Česku se natáčet nebude

0 Redakce 26.10.2011

Vedení studia 20th Century Fox oznámilo, že pátý díl Smrtonosné pasti s oficiálním názvem A Good Day To Die Hard platným pouze pro americká kina bude mít premiéru 14. února 2013. Film podle scénáře Skipa Woodse natočí John Moore. V roli McClanea vtrhne na plátno opět Bruce Willis a tentokrát bude prohánět padouchy v Rusku. Natáčení začíná v únoru příštího roku, točit se bude i v Budapešti.

Zatím není jasné další herecké obsazení. Prozrazeno nebylo ani jméno představitele syna Johna McClanea, který by se měl ve filmu také objevit. S realizací snímků zatím byly problémy. Došlo ke změně režiséra, původně měl točit Noam Murro, celý tým se musel potýkat s nemalým zdržením natáčení a okleštěným rozpočtem. Navíc se stále ozývají skeptické hlasy fanoušků týkající se volby režiséra.

Česká republika přišla o miliardu korun, kterou tu mohli američtí filmaři při natáčení Smrtonosné pasti 5 utratit. Štáb snímku se chtěl v Česku zdržet tři měsíce. Filmaři si už nyní chtěli v Praze otevřít produkční kancelář. Jenže se dověděli, že pobídky pro letošní rok již byly vyčerpány a na příští rok ještě nebyly zaručeny, protože se státní rozpočet teprve projednává. Štáb Smrtonosné pasti se proto raději přesunul do Maďarska.

rwi