ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4942 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slza natočila video k nejemotivnější skladbě svého alba

0 jsk 8.3.2024

Petr Lexa a Lukáš Bundil tvoří kapelu Slza bezmála deset let. Na kontě mají už čtyři alba. Teď vydávají dosud nejemotivnější baladu z poslední vydané studiovky Monodrama. Singlem Každej sám, který vychází s lyric videem, navazují na své nejúspěšnější balady Celibát nebo Na srdci.

Živě singl poprvé zazněl na podzimním Club Tour. „V pražské Lucerně jsem se u ní v půlce dojal a málem jsem to ani nedozpíval. Silná věc,“ vzpomíná na šňůru zpěvák Lexa.

Původně skladba vůbec neměla vzniknout. Podle Bundila v první verzi nefungoval refrén. „Tak jsme ji zahodili. Asi za dva měsíce jsem si uvědomil, že si pořád zpívám refrén z jiného songu, který jsem před časem napsal, a který je také v netradičním tříčtvrťovém rytmu. Tak jsem původní sloky zkusil spojit s tímto refrénem a zafungovalo to,“ vysvětluje.

Tématem písně je ztráta, kterou si podle frontmana kapely Petra Lexy může každý interpretovat po svém. „Někdo v tom najde krátkodobé odloučení, někdo rozchod, ale já jsem v tom od začátku viděl něco hlubšího, trvalejšího. Ztrátu, která už nejde vrátit zpátky,“ popisuje.

(foto: Jakub Strim)

Tagy: ,