ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 11721 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Služba Spotify pomáhá muzikantům

0 jsk 28.4.2020

Služba Spotify představila nový servis, který umožní fanouškům darovat peníze přímo interpretům nebo je poslat na charitu. Umělci si ve vrchní části svého účtu mohou připnout označení Artist Fundraising Pick a zveřejnit adresáta, kterému fanoušci mohou poslat peníze. Rovněž si mohou peníze ponechat nebo je darovat svému týmu, jehož členové jsou kvůli zrušení koncertů v době pandemie bez práce. Spotify doufá, že tento krok pomůže umělcům, které nejvíce zasáhla omezení související s koronavirem.

„Vzhledem k naléhavosti a dopadu krize týkající se onemocnění Covid-19 pracujeme nejrychleji, jak dokážeme, abychom tento nový produkt dostali mezi co nejvíce umělců. Nikdy předtím jsme však takový projekt ještě nedělali,“ uvedli zástupci Spotify, kteří se službu snaží zdokonalovat, aby pomohla co nejvíce členům hudební komunity.

Jako jeden z prvních ji využil DJ Marshmello (na foto), jehož tvorbu měsíčně poslouchá 33 milionů fanoušků. Vyzval je, aby posílali peníze na fond MusiCares pod hlavičkou Grammy, určený pro hudebníky bez práce. „Covid-19 má dopad na mnohé z nás. Nyní musíme držet při sobě a pomáhat si mnohem více než kdykoliv předtím,“ uvedl.

Umělci ve velké míře přivítali krok Spotify, ale někteří navrhli, aby firma raději zvýšila honoráře, které jim vyplácí. Švédská značka předtím přislíbila pomoc ve výši deset milionů dolarů pro organizace podporující muzikanty, například MusiCares, Help Musicians či PRS Foundation.

Tagy: