ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 13175 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slunovrat přiveze Truffaze, Kollera, La Putyku, Mawera a další

0 jsk 13.6.2022

Světová jména i nové neokoukané tváře, inspirativní přednášky a besedy s řadou výjimečných osobností, tradičně vytříbená gastronomie včetně několika zbrusu nových překvapení. Tým festivalu Slunovrat (dříve Hradecký slunovrat) celý rok intenzivně pracoval na tom, aby byl letošní v pořadí již devátý ročník pro všechny návštěvníky opět výjimečným zážitkem. Akce se uskuteční 23. až 25. června v Opavě.

Stěhování festivalu Slunovrat z Hradce do Opavy si vyžádala rekonstrukce hradeckého zámku. S tím souvisí také „postřižiny“ názvu festivalu, z Hradeckého slunovratu se stal Slunovrat. „Mnoho našich návštěvníků už stejně v hovorové řeči název Hradecký slunovrat zkracovalo na jednoduchý Slunovrat, a tak věříme, že to tak zásadní změnu nepřinese,“ vzkazuje ředitel festivalu Václav Müller.

A zatímco se název festivalu zkrátil, nové prostory naopak návštěvníkům výrazně po všech stránkách zvětší komfort a pohodlí. Jednotlivé scény jsou v krásných historických prostorách v samém centru Opavy v místech, kam se často běžný návštěvník města nedostane, například v zahradě Minoritského kláštera i v jeho obvykle nepřístupných gotických sálech, na historickém nádvoří sousední Slezské univerzity i v její půvabné zahradě. Pro diváky se otevře také nádvoří církevní konzervatoře, či barokní krása kostela svatých Janů.

Slunovrat přiveze do Opavy světová jména, například francouzskou jazzovou hvězdu Erika Truffaze nebo britského spisovatele Simona Mawera, autora knihy Skleněný pokoj a dalších bestselerů.  Pořadatele také velmi potěšilo, že pozvání přijala i další významná osobnost.

Světová kapacita na čínské a asijské otázky Melissa Chan, s níž povede debatu novinář Tomáš Etzler.

Vedle již zveřejněných jmen, jakými jsou Eric Truffaz Orchestra (na snímiu), David Koller, Hudba Praha band, Radůza, Clarinet Factory, Kill the Dandies!, František Skála a Provodovjané, špičková makedonská dechovka Džambo Aguševi Orchestra, Miroslav Karas, Jaromír 99, Marek Orko Vácha či Karin Lednická se představí také světovou slávou ověnčený Cirk La Putyka nebo divadlo Simony Babčákové. Společně oslavíme šedesátiny Petra Linharta, který vystoupí sólově i se svou skupinou Majerovy brzdové tabulky. Ředitelka partnerské Letní filmové školy Uherské Hradiště Radana Korená vybrala a pro Slunovrat uvede velmi zajímavé filmy.