ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5079 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slovenští Longital jsou opět na turné

0 jsk 18.4.2023

Na podzim loňského roku vydala slovenská kapela Longital své dvanácté studiové album Dočista, kterým potvrzuje pověst jednoho z nejkomplexnějších a nejzajímavějších uskupení na domácí scéně v posledních dvou dekádách. Od 20. dubna Longital opět vyrazí na cesty a v kalendáři mají zatím sedmnáct koncertů s anglickým producentem Andrejem Bakem.

Hudební publicisté při Dočista skloňují návrat k elektronice, chválí silné kytarové motivy a přidali i nominaci na folkové album roku v anketě Radio Heads, které každoročně uděluje Radio_FM.

Přesvědčit se o tom budou moci návštěvníci nejbližších koncertů. Nové skladby s Longital zahraje i londýnský producent Andrej Bako, který na album Dočista přispěl minimalistickou modulární elektronikou.

„V čase bez koncertů nám občas probleskne myslí, jaký je to život na turné, když kvůli dvěma hodinám na pódiu strávíme jeden až dva dny na cestě a ujedeme desítky i stovky kilometrů, hledáme dobré jídlo, hlídáme si spánek a ladíme čas a výdej energie tak, aby se na pódiu mohl stát zázrak hudby. Párkrát do roka se to povede, a právě kvůli tomuto živému okamžiku to děláme. Pokusíme se o něj opět na nejbližších koncertech,“ zvou Longital.

Program turné:
20. 4. Brezno, Bombura
21. 4. Prešov, Christiania
22. 4. Humenné, History Art & Music Club
12. 5. Trnava, Malý Berlín
28. 5. Frýdek-Místek, Zahrada u Sv. Jana
3. 6. Nový Jičín, Hückelovy vily
9. 6. Nové Mesto n. Váhom, Blue Note
10. 6. Ostrov pri Piešťanoch, Ostrovské cepy festival
16. 6. Levice, Synagoga
16. 6. Banská Štiavnica, Art Café
17. 6. Rožňava, KC Kláštor
24. 6. Opava, Slunovrat Festival
6. 7. Praha, Jazz Dock
8. 7. Boskovice Festival
19. 7. Žilina, Synagóga
27. 7. Bratislava, Pink Whale
28. 7. Uherské Hradiště, LFŠ

Tagy: