ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 5975 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slovenské pěvecko-kabaretní trio Traja z raja představuje Kloktadlo

0 jsk 31.12.2020

„Jsme jen herci, ne proroci, ale komu není rady, tomu není pomoci,“ tvrdí trio Traja z raja v nejnovějším songu Kloktadlo. Vtipný text a veselý videoklip jsou reakcí na aktuální situaci v souvislosti s pandemií koronaviru. Trojici Petr „Gedi“ Gedeon, Lubomír Juhás a Štefan Pálfi nechybí humor a nadsázka. V klipu si zahráli Mikuláš, čert i antigenová tyč. Poslechněte si, jak dnešní svět vidí východoslovenští kabaretní umělci Traja z raja.

Kloktadlo je politickou satirou. Na hudbě i textu se podíleli všichni tři členové kapely. „Naše nové Kloktadlo je výsledkem kolektivní spolupráce. Každý, kdo si to poslechne, usoudí, že píseň vznikla velmi aktuálně, přes internet a distančně, pracujeme v umělecké branži, takže se nás tato situace velmi dotýká,“ uvedl Gedeon.

K novému singlu vznikl i veselý klip za pomoci kamarádů, kteří přinesli rekvizity a asistovali při natáčení. „V duchu nadsázky jsme si řekli, že chceme zaujmout stanovisko, tak jak je nám umělcům vlastní, s humorem. Proto jsme natočili všechno, co nás napadlo. Celé natáčení tak plynulo v naší režii,“ řekl Gedeon s tím, že trio si uvědomuje vážnost situace, ale právě tyto situace si žádají nadhled, možná víc než kdy jindy.

Trio Traja z raja existuje od studentských let hlavních aktérů, tedy od roku 2013. Už během studia na konzervatoři v Košicích přemýšlela trojice nad tím, jak si sami vytvoří příležitosti. „Založili jsme trio Traja z raja, kterým chceme kabaretní formou vyjádřit všechna aktuální témata. Nebýt covidu naše Kloktadlo by mělo premiéru někde na náměstí,“ uzavřel Lubomír Juhás.

Kapela Traja z raja má na kontě album s názvem Z rovnakého kraja, sme vaši traja z raja. Všichni tři aktéři už se ze všeho nejvíc těší na dobu, až vyrazí mezi fanoušky a budou si moct živě zahrát na koncertě.