ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 19436 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slavný režisér Tony Scott spáchal sebevraždu skokem z mostu

0 Petr Hašek 21.8.2012

Slavný hollywoodský režisér Tony Scott spáchal sebevraždu skokem z mostu nedaleko Los Angeles. Tiskové agentury s odvoláním na úřad soudního lékaře.

Ten potvrdil, že Scottova nedělní smrt je vyšetřována jako sebevražda. Mezi nejznámější Scottovy filmy patří akční snímek Top Gun, v němž zazářil Tom Cruise. Se stejným hercem se Scott sešel ještě o čtyři roky později při natáčení filmu Bouřlivé dny. Tony Scott byl ženatý s herečkou Donnou Scottovou.

Podle oficiálních informací skočil osmašedesátiletý režisér z mostu, který spojuje San Pedro a Terminal Island v Los Angeles. Soudní lékař okrsk u Los Angeles Joe Bale potvrdil, že Scottova nedělní smrt je vyšetřována jako sebevražda. Podle oficiálních informací, které citovala agentura AP, skočil osmašedesátiletý Scott z mostu, který spojuje San Pedro a Terminal Island v Los Angeles.

V režisérově černém voze Toyota Prius, který zůstal na mostě, byl podle policie objevený lístek s kontaktními údaji a ve Scottově kanceláři se pak našel dopis na rozloučenou. Jeho text zatím zveřejněn nebyl.

Tony Scott se narodil v roce 1944 Velké Británii, ale žil v Beverly Hills. Jeho starším bratrem je producent a režisér Ridley Scott, který se proslavil mimo jiné i mimozemskou sérií Vetřelec. Bratři Scottové vedli společnost Scott Free Productions a společně pracovali na filmu Killing Lincoln založeném na bestselleru spisovatele Billa O’Reillyho.

Scott často natáčel s hercem Denzelem Washingtonem, naposledy v dramatu Nezastavitelný v roce 2010, kromě něj spolupracovali ještě na třech dalších filmech Muž v ohni (2004), Déja Vu (2006) a Únos vlaku 1 2 3 (2009). Úspěch měl také s pokračováním komedie s Eddiem Murphym Policajt v Beverly Hills II.

rwi