ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 21665 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slavné nahrávky na vinylech rámují třicáté narozeniny Pavian Records

0 Redakce 29.3.2022

Třicet let slaví slovenské nezávislé vydavatelství Pavian Records a k výročí přichází se sérií vinylů výjimečných alb česko-slovenské alternativní scény. První vlaštovkou je reedice živé nahrávky Pavola Hammela (na snímku) a Radima Hladíka Déjà Vu, která navíc obsahuje sedm písní, jež nebyly součástí původního CD vydání.

Album Déjà Vu vzniklo při společném koncertě kytaristů Pavola Hammela a Radima Hladíka v brněnském klubu Stará pekárna v květnu 2007. Na dvou vinylech je dvacet pět hitů a časem prověřených písní a bonusová skladba Čo nás rozdelí, kterou Hammel složil speciálně pro toto album. Album je nahráno živě, bez dotáček. Hammel s Hladíkem jím dokazují, že v jednoduchých aranžích se často skrývá více energie než ve vycizelovaném popu nebo hlučném rocku. Pavian Records s Pavolem Hammelem spolupracuje dlouhodobě a již vydalo řadu jeho nahrávek včetně klasik jako Na II. programe sna nebo Labutie piesne. Album bude k dispozici kromě klasických černých také v limitované verzi 111 speciálních šedých vinylů.

Pavol Hammel na natáčení desky s Radimem Hladíkem vzpomíná takto: „Nápad dramaturgie Staré Pekárny zahrát tento koncert, zaznamenat a zároveň ho nasnímat kamerami České televízie byl dost odvážný projekt pro nás oba, jelikož jsme spolu nikdy nekoncertovali. Pro Radima to bylo o složitější, protože z mého repertoáru neznal skoro žádnou skladbu a velmi matně si pamatoval písničky, které jsme kdysi dávno nahrávali spolu ve studiu. O to větší výzva to byla, ale střetli jsme se po obědě odpoledne před koncertem a šli jsme do toho.“

Oproti původní CD verzi obsahuje dvojvinyl sedm písní navíc. „Tyto písně se kvůli stopáži nevešly na cédéčko, tak jsme se rozhodli zařadit je na LP a vytvořit dvojalbum, abychom na něj dostali z koncertu v podstatě vše a památka na Radima mohla být co největší,” prozradil Hammel, jakým způsobem skládal s vydavatelstvím finální podobu výroční desky. Album bude k dispozici kromě klasických černých také v limitované verzi 111 speciálních šedých vinylů.

Ke třicátým narozeninám chystá Pavian Records ještě několik dalších re-edic, které vyjdou v průběhu letošního roku. Mezi nimi bude například deska Dudlay brněnské alternativní legendy Dunaj, které u Pavian Records vyšla loni úspěšná výběrová deska Dunaj Reloaded, jejíž dolis se chystá v nejbližší době. Ze slovenské scény chystá Pavian první vinylové vydání debutu Noční jazdci rockových Billy Barman a kultovní druhou desku prešovské fromace Ali Ibn Rachid.