ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 14655 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slash vydává svou první sólovku

0 Redakce 11.2.2010

Kytarista Slash již prozradil, jaké bude jeho první sólové album, které vyjde v dubnu 2010. Bude se jmenovat jednoduše Slash a hostovat na něm má řada hvězdných muzikantů. Jsou mezi nimi například Ian Astbury, Chris Cornell, Rocco DeLuca, Fergie, Dave Grohl, Kid Rock, Lemmy Kilmeister, Adam Levine z Maroon 5, Duff McKagan, Ozzy Osbourne, Iggy Pop či Andrew Stockdale z australských Wolfmother.

Na počinu byla pro Slashe klíčová spolupráce s producentem Ericem Valentinem (dělal už s Queens of Stone Age nebo The All-American Rejects) a rytmickou sekcí tvořenou baskytaristou Chrisem Chaneym (Jane’s Addiction) a bubeníkem Joshem Freesem (Nine Inch Nails).   
Slash sám složil většinu skladeb. Postaral se o aranže a pečlivě vybral každého dalšího hudebníka pro nahrávání. Hostující muzikanti ve spolupráci s ním pak dokončili formu jednotlivých skladeb.

Nápad byl na začátku velmi jednoduchý,“ říká Slash. „Toto jsou všichni muzikanti, se kterými jsem chtěl pracovat a domníval jsem se, že by z této spolupráce mohlo vzejít něco skvělého a tvůrčího. A byl jsem ohromený, co tomu každý  z nich přinesl. Všichni byli zaujati a věřili v dobře odvedenou práci. A při nahrávání jsme si užili mnoho legrace.

tz