ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 9354 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Slash se bál zavolat Thoma Yorkea

0 Redakce 26.4.2010

Americký kytarista Slash, který v těchto dnech vysílá na trh své stejnojmenné  sólové album, velmi chtěl, aby se na něm jako host objevil i zpěvák a kytarista britských Radiohead Thom Yorke. Nenašel ale odvahu zvednout telefon a zavolat mu.

„První telefonáty jsem absolvoval s lidmi, které dobře znám – Iggy Pop, Ozzy Osbourne, Lemmy Kilmister. S nimi jsem neměl problém. Pak jsem volal lidem, se kterými jsem někdy v minulosti jamoval, například Kidu Rockovi. Ovšem pozvat umělce, které neznám, pro mě bylo peklo. Jasně, chtěl jsem, aby Thom Yorke zazpíval v písničce Saint Is A Sinner Too, ale nenašel jsem odvahu mu zavolat,“ přiznal bývalý kytarista Guns N’Roses. „Navíc jsem byl vnitřně přesvědčen, že ho k něčemu takovému stejně nepřemluvím. A pak mi jeden kamarád doporučil Rocca de Lucu.

Slash dodal, že své  první sólové album dedikuje své loni v srpnu zemřelé matce. „Máma byla moje největší fanynka. Myslím, že se jí moc neulevilo, když jsem se jako dítě chopil kytary.

Pak jsem jí  dělal dost problémy ve výchově. Když jsem během nahrávání několikrát házel flintu do žita a myslel si, že album nedokončím, vždycky jsem si na ni vzpomněl. Nutila by mě, abych desku dokončil.“

JŠp