ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 29307 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skutečnou ligu vyhráli Fret

0 jsk 29.11.2023

Kapela Fret z Rakovnicka zvítězila v letošním osmnáctém ročníku Středočeské Skutečné ligy, největší tuzemské talentové soutěže v živém hraní pro začínající či zatím neobjevené kapely hrající v rockových mantinelech. Za svůj úspěch získala kromě jiných cen i možnost nahrávání ve špičkovém studiu.

Ocenění převzali i další hudebníci, včetně skupiny Memento, která je vítězem letošního hlasování o nejoblíbenější kapelu veřejnosti.

Finálový koncert Skutečné ligy se odehrál v kladenském Domě kultury. Kapela Fret zaujala porotu složenou z dvanácti zkušených hudebníků a producentů celkovým „jiskrným“ projevem.

„Kapela Fret staví na neskutečné energii frontmana, skvělé hře prvního kytaristy, na úžasném tlaku, který vytváří souhra výborného bubeníka i basáka a skvělá sehranost všech muzikantů. Během jejich vystoupení se člověk opravdu nenudí. Zpracování hudebních i myšlenkových nápadů je opravdu velice zajímavé a skvělý kytarista v člověku rozproudí krev,“ zhodnotil vítěze jeden z porotců Skutečné ligy, multiinstrumentalista a člen kapely GPS Mick Svoboda a dodal: „Musím ale pochválit opravdu všech sedm kapel, které se dostaly do finále. Velice mi znesnadnily mou první zkušenost a odpovědnost porotce, ale naopak mi daly velice silnou motivaci dělat co nejlepší hudbu, abych se ještě alespoň chvilku udržel, než mě úplně převálcují. Skutečná Liga, to není pouze název, to je prostě fakt a letošní finále to opět potvrdilo.“