ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 16533 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupinu Zakázaný ovoce rozdělil konflikt s Jardou Sládečkem

0 Richard Winter 5.1.2016

Punkrockovou skupinu Zakázaný ovoce, která loni oslavila deset let své činnosti, rozdělil konflikt s jejím členem Jardou Sládečkem.

Baskytaristu vystupujícího pod jménem Yaris spoluhráči obvinili, že bez jejich vědomí podal žádost o zaregistrování názvu kapely na Úřadu pro průmyslové vlastnictví, přivlastnil si její facebookový profil a odvezl ze zkušebny věci v hodnotě přibližně 50 000 korun. Sládeček za obviněním vidí spory v kapele kvůli angažmá nového kytaristy Václava Vaňury.

“Našemu, teď už bývalému basistovi, jsme dali do 31. prosince 2015 možnost zjednat nápravu a uvést vše do pořádku. Jelikož se tak nestalo, podnikneme právní kroky vedoucí k navrácení všech odcizených věcí včetně podání rozporu o duševní vlastnictví našeho názvu a zvažujeme i podání trestního oznámení za vykradení zkušebny,” uvedla ve svém prohlášení kapela Zakázaný ovoce.

Podle Sládečka spor v kapele vyvolal kytarista Vaňura, který nahradil jejího spoluzakladatele Štěpána Soukupa zvaného Mejdlo. Ten kapelu v roce 2013 opustil z rodinných důvodů s tím, že mu bude v případě jeho zájmu umožněn návrat. O ten Soukup požádal na konci následujícího roku, což podle Sládečka odmítl Vaňura akceptovat a rozdělil skupinu na dva nesmiřitelné tábory. Žádost o registraci ochranné známky prý Sládeček podal kvůli zachování své pozice v kapele, odkud ho spoluhráči chtěli vyhodit.

Sládečkovu verzi podpořil manažer kapely Richard Harušťák. Zbývající členové Zakázanýho ovoce Jan Kinšt, František Jeništa a Vaňura plánují pokračovat v koncertní činnosti pod původním názvem, protože žádost o ochranou známku zatím nebyla schválená.

Podobný problém jako nyní Zakázaný ovoce řeší i kapely Support Lesbiens a Citron. V Praze bude 3. února pokračovat soud s kytaristou Support Lesbiens Hynkem Tomanem, který byl obžalován z pokusu o zpronevěru. Trestní oznámení kvůli údajnému porušení práva k ochranné známce kapely podal bývalý zpěvák skupiny Kryštof Michal.

V říjnu loňského roku se rozpadla na dvě části rocková skupina Citron. Na jedné straně stojí bubeník a majitel ochranné známky Radim Pařízek a na druhé zbytek původní kapely. Důvodem rozkolu jsou spory mezi Pařízkem a ostatními členy skupiny, kteří budou vystupovat pod názvem Limetal. Obě znesvářené strany již představily nové spoluhráče, nahrávky a absolvovali první vystoupení.