ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 23759 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina Vesper oslavuje patnáct let

0 jsk 13.5.2022

Vesper s novým albem VI pokračuje v sérii novinek, které mění dosavadní fungování kapely. Zároveň slaví patnácté výročí svého vzniku. Šestá řadová deska kutnohorských Vesper již koncem loňského roku avizovala změny v hudebním přístupu, stylu i celkovém pojetí skladeb, jež kapela až do té doby praktikovala.

Ruku v ruce se změnou hudebních postupů došlo i ke změně v sestavě kapely, kdy se za bicími objevila Monika Kabíčková, první žena v sestavě Vesper od jeho založení. Příprava koncertního materiálu s novou bubenicí intenzivně probíhá a ostatní členové vítají její poctivý muzikantský přístup. Jak si kapela povede na koncertních pódiích, budou moci posluchači posoudit již při červnových koncertech, jimiž Vesper začíná téměř po dvou letech nucené covidové pauzy opět živě předvádět svá hudební dílka.

Aby toho nebylo málo, kapela se zároveň rozhodla změnit i svůj vizuální styl a opustila doposud úspěšně používané steampunkové outfity. „Dosavadní kostýmy se steampunkovými prvky byly úzce spjaté s prezentací alba Pan Optikum. S novou hudbou tedy příliš nekorespondují. Proto jsme se rozhodli zmodernizovat vizuální styl. Je o něco civilnější, ale více se váže k nové tvorbě Vesperu a vyjadřuje přesněji naše hudební žánrové ukotvení, hardpop,“ upřesňuje kapelník Milan Jahodář.

Kapela si zároveň nechala vytvořit i aktuální promo packet zbrusu nových fotografií, které skvěle zpracoval kutnohorský fotograf Ondřej Soukup. „Byla to fajn práce, Ondra je profesionál každým coulem a na výsledku je to vidět. To, že nás nakonec na jedné fotce i pověsil, byl skvělý nápad. Jsme jako loutky vedené hudbou, mistryní mezi loutkoherci“, doplňuje klávesista Pavel Ladra.

Tagy: