ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 24385 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina UDG vydá nové album Akrobat

0 Petr Hašek 7.9.2012

Zásadním krokem ústeckolabské skupiny UDG (neboli UselessDemiGods) je nové album Akrobat, které vydá 5. října 2012 Supraphon.

Vznikalo více než půl roku pod produkčním dohledem Armina Effenbergera, známého z projektu Cartonnage. Právě přítomnost Effenbergera kapelu podle jejích slov zásadně posunula konečné vyznění nových písniček. Změnil se sound a změnily se aranže.

Zatímco v minulosti byly hlavními hybnými silami vzniku písní pouze členové kapely, nyní se k nim přidala zkušenost a profesionalita producenta.

“Na posledních třech deskách jsme spolupracovali s lidmi, po nichž jsme od začátku chtěli, aby pracovali jako producenti. Nikdo z nich se ale do producentské práce, tak jak jsme si ji my představovali, nehrnul nebo nevěděl jak na to. Nahrávali jsme písničky tak, jak jsme je měli připravené ze zkušebny a producent nám do nich maximálně dodal nějaký zvuk, loop nebo smyčce. Šlo tedy spíš o jejich finální vyšperkování. Teď jsme ale konečně chtěli pracovat s někým, kdo opravdu produkuje, tedy pracuje s písničkou od začátku a vlastně ji spolu s kapelou připraví. Armina jsme si vybrali na základě nahrávky, kterou připravil pro kapelu Tommy Indian, a na základě jedné naší skladby, kterou nám zprodukoval ještě dříve, než jsme se domluvili na spolupráci na celé desce,“ říká bubeník UDG Jugi.

Hostem v titulní skladbě Akrobat je rapper a šansoniér, jinak člen skupiny J.A.R. Ota Klempíř. Prvním singlem z alba bude hitová skladba Pádové otázky.

rwi