ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 20258 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina Tři sestry má trojalbum hitů i s bonusy

0 jsk 12.11.2020

Skupina Tři sestry si k pětatřicátým narozeninám nadělila kompilační trojalbum Platinum Maxxximum s osmdesáti největšími hity, ke kterým připojila tři novinky.

Skupinu Tři sestry založili kamarádi v pražské čtvrti Braník v roce 1985. Původně punkové seskupení se postupně přetvořilo v celostátně respektovanou kultovní skupinu. „35 let existence čehokoliv v měřítku lidských životů je úctyhodných. Jedná-li se o hudební skupinu, která káže pivo a pije pivo, je těch 35 let zázrak,“ hodnotí zpěvák a výhradní textař skupiny Lou Fanánek Hagen.

Kapacita prvních dvou disků je na sto procent zaplněna nejoblíbenějšími skladbami z období od vzniku skupiny do roku 2007. Třetí album shrnuje nejlepší písně z období let 2007-2020 a připojeny jsou k nim tři zcela nové bonusové nahrávky Litovel, Jinej vdolky a Ať seš punk, coververze skladby Mods, Skins, Punks od skupiny The Professionals.

„V posledním roce poslouchám po večerech u střiku kapely, které nás ovlivňovaly v osmdesátých letech. The Professionals jsou parta, ve které hrají dva ex-Sex Pistols, a ta píseň se mi dlouho líbí. Je o radosti z atmosféry živého hraní a lidského kontaktu, o té síle, která nás v sobotu večer táhne na koncert,“ vysvětluje Fanánek.

K novinkové úderné punkovici Ať seš punk natočil režisér Petr Orozovič klip, v němž hrají a sbory zpívají kamarádi Tří sester z kapel Alkehol, Doctor P.P., E!E, Pirates of the Pubs, MZH, Lety Mimo a Zputnik, spolu s největšími přispěvateli  nadačního fondu Tři sestry pomáhají. Objevuje se v něm i několik jedinečných archivních záběrů. Za několik málo dní od svého zveřejnění přesáhl hranici 100 tisíc zhlédnutí na YouTube.

(foto: Pavel Vítek)