ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 4955 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina Sto zvířat vyráží v omlazené sestavě

0 jsk 15.6.2021

Loni si kapela Sto zvířat příliš nezahrála, ale v říjnu stihla vydat nové album 30 let testováno na lidech, které bylo pozitivně přijato jak fanoušky, tak kritikou. Skupina se tudíž těší, až zahraje dvanáct nových písniček naživo na venkovních scénách, a to již na konci června, ale především v červenci, srpnu a září.

V kapele na konci roku došlo k výrazné personální změně, kdy na rytmické posty nastoupila mladá třicátnická krev, jmenovitě Jakub Červinka (kytara), Jan Neruda (baskytara) a Jakub Nývlt (bicí). K jistotám a rodinnému stříbru patří dechová sekce ve složení Pablo Herzog (trubka), Martin Kachna Líska (trombon) a Jiří Hanzlík (barytonsaxofon). Na postech zpěváků jsou stále Jana Jelínková a Honza Kalina, kteří v roce 1990 Sto zvířat zakládali, a klávesista Petr Hostinský.

Kapela v dubnu odehrála streamovaný koncert z pražské Akropole, který vidělo více než dvacet tisíc diváků, a speciální koncert pro fanoušky v autech v pražské tržnici v rámci projektu Art Parking. Letní sezónu otevírá 19. června v Jihlavě. Na podzim chystá odložené turné a křest alba v Praze, Brně, Plzni, Českých Budějovicích a dalších městech.

Tagy: