ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 12838 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina Mrakoplaš proti Alzheimerovi

0 Redakce 7.10.2015

Skupina Mrakoplaš připravuje 5. ročník benefičního koncertu na podporu výzkumu Alzheimerovy nemoci. Jako speciální hosté vystoupí Roman Dragoun a Luboš Popíšil.

Skupina Mrakoplaš, která se jmenuje podle nedostudovaného čaroděje ze série oblíbených knížek Úžasná Zeměplocha od anglického spisovatele Terryho Pratchetta, připravuje na 7. října do pražského Klubu Mlejn už popáté benefiční akci na podporu výzkumu Alzheimerovy nemoci. Celý výtěžek z  komponovaného večera bude věnován oddělení kognitivních poruch AD Centra v Národním ústavu duševního zdraví v Klecanech u Prahy, které se dlouhodobě zabývá především časnou a správnou diagnostikou Alzheimerovy nemoci.

Mrakoplaš by rád přispěl a podpořil tento boj. Zvlášť, když byl touto nemocí postižen nedávno zesnulý duchovní otec kapely, spisovatel Terry Pratchett. Kapela se odlehčenou formou snaží poukázat na Alzheimerovu nemoc, oslovit veřejnost i soukromé subjekty tak, aby byla tato degenerativní nemoc maximálně zviditelněna a aby si všichni uvědomili, že je dobré podpořit výzkum této choroby, který pak může pomoci všem postiženým pacientům.

Tagy: