ahead – 1200×100

PLAY.CZ

Právě poslouchá celkem 6324 posluchačů.

Seznam rádií

Seznam stylů

Seznam krajů

Skupina Iron Maiden oznámila vydání nové desky

0 jsk 21.7.2021

Iron Maiden před několika dny zveřejnili novou píseň The Writing On The Wall doplněnou animovaným klipem, na kterém se podíleli bývalí pracovníci firmy Pixar a respektované londýnské studio BlinkInk. Jak příznivci britské heavymetalové kapely předpokládali, skladba je předzvěstí sedmnácté studiové desky. Bude se jmenovat Senjutsu a vyjde 3. září. Skupina ji nahrávala, podobně jako předchozí The Book Of Souls, s producentem Kevinem Shirleym ve francouzském studiu Guillaume Tell Studio.

Vůdčí osobnost skupiny, baskytarista Steve Harris, k tomu říká: „Pařížské prostředí nám perfektně vyhovuje. Jedná se o prostor bývalého kina s vysokými stropy a vynikající akustikou.“

Album nabídne více než osmdesát minut hudby na ploše 2CD nebo 3LP. Podle Harrise obsahuje několik velmi komplexních skladeb, jejichž dokončení si vyžádalo spoustu času a opravdu citlivý přístup producenta Kevina Shirleyho.

Zpěvák Bruce Dickinson dodává: „Album jsme nahrávali zkraje roku 2019 během přestávky Legacy Tour. Chtěli jsme mít čas na dokončení a zároveň možnost plně se soustředit na turné. Leccos z našich původních plánů samozřejmě změnila pandemie. Písničky jsou pestré a často velmi dlouhé. A jedna nebo dvě znějí poměrně odlišně od našeho obvyklého stylu.“

Inspiraci Iron Maiden tentokrát hledali na východě. Tomu odpovídá i zcela nová podoba maskota Eddieho, kterému ilustrátor Mark Wilkinson vtiskl podobu samuraje.